Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oczyszczanie separatorów tłuszczu – jak się je wykonuje

Dużo firm działających w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go wprost do systemu kanalizacji, bo może to spowodować jej zatkanie, dlatego też niezbędne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, bowiem są złożone z dużej komory, w której na odpowiednio zaprojektowanych przegrodach gromadzi się tłuszcz.

Jednak posiadając tego typu urządzenie trzeba regularnie wykonywać serwis separatorów, bowiem jeśli się tego nie zrobi, to nie będzie ono należycie działać. Szczęśliwie nie powinno być z tym większych problemów, bo na naszym rynku działa dużo firm oferujących tego typu usługi. Wybierając propozycję jakiejś warto sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, żeby później nie było jakiś niejasności związanych z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo przegląd separatorów wykonywane jest za pomocą specjalistycznego pojazdu, którym trzeba podjechać tak blisko jak jest to możliwe, a następnie przy pomocy węża zebrać z powierzchni znajdujący się tam tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w odpowiedni sposób, tak aby nie szkodzić środowisku. Dlatego ważne jest to, żeby zamontować taki separator w miejscu do którego można łatwo dotrzeć. Jeżeli się zrobi inaczej i firma zajmująca się serwisem będzie musieć wymyślać nietypowe rozwiązania, to wtedy zapewne też i będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Poprzedni post
Kolejny post

Dodaj komentarz